Asansör Teknik Destek

Asansör Teknik Servisi

Teknik Servis hizmetlerimizde asansör arızalarını en kısa sürede saha ekiplerimiz ile onarımı yaparak, güven içinde asansörünüzü kullanmaya devam etmenizi sağlıyoruz.

Asansörünüz siz içinde seyir halindeyken arızalanması durumunda aklınıza ilk gelen ve yapmamanız gereken şey kendi çabanızla çıkmaya çalışmanızdır. Elektrik kesilmesi sonucu devre dışı kalan asansör elektrik gelmesi durumunda yeniden çalışacaktır yada arızaya geçen asansör dışarıdaki bir kişi tarafından tekrar devreye alınabileceğinden istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir. Asansörün iç kapılarının zorlanması, tekmelenmesi yada farklı şekillerde darbeye maruz bırakılması mekanik aksamların sıkışmasına sebep olabilir. Şayet basit bir arıza sonucu asansörde kalmışsanız asansör servisi sizi kısa sürede kurtarabilecek iken sorunun biraz daha büyümesine sebep olabilir.

Asansörde kaldığımızda ne yapabiliriz? 

Asansörde kaldığınızda yapacağınız en kötü şey paniktir. Hem enerjinizi hem de ortamdaki oksijeni hızla tüketirsiniz. Bu sebeple öncelikle sakin olmalısınız. Asansör içindeki ve asansör kuyusundaki hava uzun süre rahat nefes almanızı sağlar.

Günümüzde asansörlerde standart haline gelen çift yönlü haberleşme sistemleri asansör içerisindeki bir buton ile sistemde kayıtlı asansör servis numarasını aramanızı ve destek çağırmanızı sağlar.

Çift yönlü haberleşme olmayan asansörlerde asansörünüzde bulunan alarm, çağrı butonu ile yardım istemeyi deneyin. (Şayet asansörünüzde bu butonların bağlantısı yoksa ya da çalışmıyor ise bir gün gerekeceğini unutmayın. Servisinizi çağırarak bir an önce hizmete girmesini sağlayın.)

Cep telefonunuz çekiyor ise asansör içerisindeki telefon numaralarını arayarak teknik servisimizin size kısa sürede ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Asansör Teknik Servis hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için